Potřebujete poradit?
Nezávazná poptávka

Proč a kde používat antibakteriální barvy?

Jak často malujeme interiér? No ruku na srdce, do malování se nikomu moc nechce. Ta představa všechno vyklidit a po malování zase uklízet.

Neexistuje správná odpověď, ale doporučuje se vymalovat interiér jednou za 4-5 let. A to nejen z estetických důvodů, ale hlavně z těch hygienických.

Teď si to představte! Opřeme se tady a tam, šáhneme sem a taky tam a bakterie hezky přenášíme z jednoho místa na druhé. Zrovna v téhle době docela pecka! Máme-li děti nebo zvířecí mazlíčky, tak bakterie putují interiérem imrvére!

Ve staré malbě se usazuje prach a další nečistoty, bakterie se vesele množí, plísně bují. Pro alergiky noční můra!

Antibakteriální barvy

Proto se vyplatí vymalovat interiér antibakteriálními barvami. My používáme antibakteriální barvy Vitex. Ty obsahují ionty stříbra a další prvky, které eliminují přenos virů a bakterií. Zjednodušeně řečeno nedovolí jim se množit. Takový nátěr doporučujeme v domácnosti na exponovaných místech jako je:

  • kuchyň a spíž,
  • koupelna a toaleta,
  • a samozřejmě dětský pokoj.

"Rozhodně by antibakteriálními barvami měly být vymalovány stěny ve zdravotnických zařízeních, potravinářských provozech a všude tam, kde je zvýšené riziko bujení nežádoucích bakterií a virů."

říká majitel firmy Jakub Moravec

vitex barvy

Univerzální antibakteriální stříbro

Že stříbro funguje a je nejuniverzálnějším antibakteriálním prostředkem zaznamenali už před tisícovkami let ve staré Indii, v arabské medicíně i v antickém Římě. Ne nadarmo se servírovalo jídlo na stříbrných podnosech a jedlo se stříbrnými příbory. Námořníci zase házeli stříbrné mince do sudů s alkoholem, aby se nezkazil.

Nanočástice stříbra spolehlivě likvidují mikroorganismy a vytvářejí tak čisté a zdravé prostředí.

vitex barvy_2

Jak na to?

Antibakteriální barvy Vitex, kterými malujeme interiéry, jsou omyvatelné, splňují podmínky EU pro ekologicky šetrné výrobky. Navíc zachovávají prodyšnost natřených povrchů, skvěle kryjí, stěny chrání dlouhodobě, mají stálou barvu a dají se úžasně míchat.

Takže pokud chcete vymalovat interiér a máte vysoké hygienické nároky, tak tyhle barvy se fakt vyplatí.

Teď už jen zbývá mrknout se na náš poptávkový formulář. Rádi vám spočítáme, kolik vás bude vymalování interiéru stát, a pak směle DO TOHO. Jo a ještě jedna věc! Když v Mokuso vymalujeme 15 000 m2, tak darujeme naše Malíře potřebným. Jak jsme na tom teď? Ještě nám pár metrů čtverečních chybí. Ale možná to s vaší zakázkou dotáhneme!

Přejeme vám den, jako malovaný,

Petra z týmu MOKUSO

crossmenu