Potřebujete poradit?
Nezávazná poptávka

Daruj Malíře

Všechno má nějaký začátek. A občas ty nejlepší věci vzniknou, aniž by se o ně člověk přímo snažil. A tak to bylo i s naším projektem Daruj Malíře.

Před dávnými a dávnými časy (čti zhruba před rokem) odjela babička manželky našeho pana majitele na dovolenou a když se vrátila, nestačila se divit. Stěny jejího bytu zářili čerstvě natřenou novotou. Babička plakala radostí skoro tak dlouho, jako našim Malířům zabralo byt vymalovat. „Ty její slzy radosti a upečená buchta pro mě byla taková odměna, že jsem si řekl, že právě tohle má smysl. Babička vždycky říkala, že byt už malovat nepotřebuje, že v něm přece už jen dožije. Mě se ale držela myšlenka, že když ten byt vymalujeme, tak tím ten byt omládne a omládne s ním i ten, kdo v něm žije. Protože vše najednou vypadá jasněji a líp. Zpětně si uvědomuju, že to byl právě start toho celého projektu. A vlastně taky jeho cíl. To, čeho tím chceme dosáhnout. Jen jsme si to v tu chvíli možná ještě neuvědomovali,“ říká k začátku projektu Jakub Moravec, majitel Mokuso.

Myšlenka projektu byla jasná a jasné bylo i to, že začneme pomáhat. Pár potřebných jsme měli ve svém okolí, a když se našel čas, vrhli se naši Malíři na zkrášlování jejich bytů. Postupem času jsme ale začali řešit otázku, jak a kde najít ty správné lidi, kterým to nejvíc pomůže? Potřebovali jsme někoho důvěryhodného, kdo nás zná a jeho doporučení bude mít pro seniory váhu. Tak nás napadl Život 90, což je obecně prospěšná společnost, která v České republice funguje již přes 30 let a jejím hlavním cílem je podpora nezávislosti seniorů. Malovali jsme pro ně jejich vlastní prostory, takže věděli, jak pracujeme a že se na nás mohou spolehnout.

Život 90

Postupem času jsme si začali uvědomovat, že by bylo dobré dát celé myšlence název a nějakou jasnou strukturu. A taky to, že chceme dát vědět našim zákazníkům, že pomáháme i díky nim. Protože když si oni nechají zvelebit svůj byt našimi Malíři, mi pak zdarma zvelebíme byt někomu potřebnému. Taky jsme chtěli, aby bylo určeno, kdy přesně budeme pomáhat. Stanovili jsme tedy cílovou metu (15 000 m2), po jejímž dosažení následuje další dobrý skutek. Pro vaši představu, vymalovat takovou plochu nám v průměru trvá 2 až 3 měsíce. V případě zakázek větších, než jsou bytové jednotky, nám to pak samozřejmě roste rychleji.

A tohle je celý příběh. Nebo spíš jeho začátek. Takhle vznikl projekt Daruj malíře. A my pevně věříme, že bude fungovat hodně dlouho. Třeba i díky vám. Jak jsme na tom aktuálně se můžete mrknout tady.

 

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.

Petra z týmu MOKUSO s.r.o.

crossmenu