Potřebujete poradit?
Nezávazná poptávka

Proměnili jsme prostory FN Motol

Na vlně charitativních projektů jedeme už léta. Všichni znáte náš projekt Daruj malíře, za každých vašich vymalovaných 15 000 m2 my vymalujeme vybranému seniorovi nebo nějaké organizaci, jako by třeba byt klientů společnosti DUHA.

E4a9d0a4 3584 402c 9fc0 3391e3608a1a

Spojili jsme síly s Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové

Letos v červnu jsme se spojili s Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové. Zdeňku možná znáte ze seriálů, ale víte, že pilotním projektem její nadace jsou Nástěnné malby, které zpříjemňují život dětem v nemocnicích, seniorům v sociálních zařízeních?

Img 8828

Její projekt Nástěnné malby má za cíl oživit prostředí ve veřejných zařízeních, jako jsou nemocnice, dětské domovy, domovy pro seniory a léčebny. Přináší do těchto, často smutných míst pozitivní energii a hlavně barvy.

A protože jsme Malíři MOKUSO, její nadace byla pro nás jasnou volbou.

 

Malovali jsme v Motole

Dva týdny v červnu kluci z MOKUSO po práci a o víkendech mířili do prostorů Fakultní nemocnice Motol, aby připravili „plátno” tedy spíš podklad pro nástěnné malby Libora Škrlíka, dvorního výtvarníka NFZŽ.

Tento projekt proměnil hned tři klíčová místa ve Fakultní nemocnici Motol – dětský urgentní příjem, dětskou chirurgickou a ortopedickou ambulanci a venkovní vstup na dětský urgentní příjem a pohotovost.

E83b23f0 2dd8 4d55 Bafc C28c679d21cf

Kluci z MOKUSO vymalovali stěny a stropy na dětském urgentním příjmu, které nyní zdobí nádherná obloha na stropě a polepy na skříňkách. Děti jsou z toho paf a mají radost. Malby je rozptýlí a uklidní při různých vyšetřeních.

Na jedné z nejvytíženějších ambulantních částí nemocnice, dětské chirurgické a ortopedické ambulanci, jsme malovali podklad pro vzácný strom Sádrovník motolský, který se tak nějak neplánovaně stal fotostěnou pro malé pacienty.

Jednou z největších výzev byla proměna 30metrové zdi mezi vstupem na Dětský urgentní příjem a dětskou pohotovostí. Venkovní fasádu naši Malíři z MOKUSO připravili pro příběh Malého prince. Tuto malbu autor Libor Škrlík pojal jako poděkování záchranářům, kteří právě na tomto místě parkují, když vozí na urgentní příjem malé pacienty.

Img 8799

V MOKUSO jsme rádi, že jsme mohli hrát roli v tomto projektu a doufáme, že naše práce pomůže malým pacientům cítit se alespoň o trochu lépe.

Takové projekty nám připomínají, jak spolupráce a dobročinnost mohou otevřít dveře k pozitivním změnám v naší společnosti. I nadále budeme pokračovat v našich projektech, a jestli se chcete přidat i vy, tak si od nás nechte vymalovat, ať naše kalkulačka Daruj malíře zase poposkočí a my se vrhneme na další výzvu.

Img 8847

 

Petra z týmu MOKUSO

crossmenu