Potřebujete poradit?
Nezávazná poptávka

Nová malířská technologie - robot Scribit

Někdo má rád stěny bílé, jiný barevné, další s tapetou nebo barevnou linkou. Nápadům se meze nekladou a my vás v nich určitě omezovat nebudeme. Pomoci umíme se vším. Jak si ale poradíme v případě, že po nás klient požaduje umístit na stěnu tvář Marilyn Monroe nebo Eminema?

IMG_4048

Máme dvě možnosti. V případě varianty A dáme leták na pražskou UPRUM, uspořádáme takové malé výběrové řízení, protože který student si nepotřebuje vydělat, že jo, a dle předložených návrhů, jak zmíněnou podobiznu realizovat, vybereme toho pravého umělce. Ten ve svém volném čase navštíví společně s námi byt a vytvoří své jedinečné a originální dílo přímo na stěnu. S autorským podpisem, samozřejmě. Nebo je tu varianta B, kdy pustíme do akce našeho Scribit robotického kolegu. Chcete vidět, jak se maloval Eminem - podívejte se zde.

Jasně, že B je správně. Nám by se zamlouvala i varianta A, jen by se nám zrovna v tomto případě protahovali termíny dokončení v řádech o dny až týdny. Přece jen to výběrové řízení zabere čas 😉 Zajímá vás, co náš robůtek vlastně umí a jak pracuje?

První a nejdůležitější fáze je samozřejmě na vás a to vybrat, co na zeď namalujeme. Scribit pracuje se čtyřmi barvami současně, musíte si tedy vybrat, jaké zvolíte. Variantou samozřejmě je i to, že robot nakreslí jen obrysy a my zbytek barevně dotvoříme podle vašeho přání. Co dál? Podívejte, jak náš robůtek maloval Batmana...

Robot maluje Batmana

Náš robot je konstruován tak, aby se bez problémů mohl pohybovat po hladkých a svislých plochách. Ideální je omítka nebo třeba sklo. K pohybu využívá dvě kola a závěsný systém, kterým ho na stěnu jednoduše přichytíme. Scribit je vážně machr přes design, takže se nemusíte obávat, že by nezvládnul nic složitějšího. Zvládne. Pochází totiž z italského Turína, což je v podstatě Mekka designérských firem. Zapneme ho a on si po stěně dá se říct leze a tvoří. To, co jsme mu napřed zadali.

IMG_4451

Že nemáte nápad? Nevadí. Aplikace vytvořená pro našeho robota obsahuje spousty uměleckých děl, ze kterých si můžete vybrat. Chcete vidět, jak jeho práce vypadá v praxi? Mrkněte na video výše. Nebo si nás objednejte rovnou domů a my vám jeho práci ukážeme. Když se vám to nebude líbit, jednoduše to ze zdi smažeme. To on totiž taky umí.

Přejeme vám den jako malovaný,

Petra z týmu MOKUSO

crossmenu