Potřebujete poradit?
Nezávazná poptávka

Darování Malíře: Čtecí babička má vymalováno

Další babičkou, které jsme v rámci výzvy Daruj Malíře vymalovali, je Alena Lindauerová. Byl to takový pohádkový dárek pro pohádkovou babičku.

Paní Alena je Pohádkovou čtecí babičkou sdružení Mezi námi o. p. s.. Toto sdružení podporuje setkávání generací. Spojuje seniory s těmi nejmenšími, s dětmi. Všichni se navzájem obohacují. Paní Lindauerová se jako dobrovolník zapojila do programu Přečti, kdy senioři chodí pravidelně předčítat pohádky dětem do mateřských škol.

index

Paní Alena je vdova a bydlí na Praze 4, byla ředitelkou základní školy a celý život pracovala s dětmi. A protože je velmi aktivní a děti miluje, tak je právě program čtecích babiček a dědečků pro ni to pravé ořechové.

Pravidelně navštěvuje mateřské školky na Praze 4 a čte jim pohádky před spaním. Každý měsíc také jako dobrovolník navštěvuje městskou knihovnu v Krči, kde se odpoledne věnuje dětem a jejich rodiče si mohou na chvíli oddechnout a v klidu projít knihovnu, nebo zařídit, co potřebují.

Příběh paní Aleny nás oslovil, a proto jsme se rozhodli za její dobrovolničení odměnit. V listopadu jsme jí vymalovali byt.

Malý sídlištní byt v Praze 4 jsme zvládli vymalovat během jednoho dne. A že o nás bylo postaráno 🙂 .

04

 

Ještě víc nás zahřálo u srdce, když nám přišel od této aktivní seniorky e-mail s pochvalou. No, řekněte sami!

„Jelikož žiju sama a jen z důchodu, je to velká pomoc a v adventním čase nádherný pohádkový dárek. Bydlím na sídlišti celý život, jsem vdova, takže čas od času je řemeslník třeba a ne vždy je kvalitní, i když hodně zaplatíte.

Toto však pro zaměstnance firmy MOKUSO neplatí. Přišli v přesně stanoveném čase, zakryli nábytek a pomohli i s přestěhováním věcí, protože na to už nestačím. 

Jsou ochotní a po všech stránkách profesionální. Pracují rychle a pečlivě, ničím jiným se nezdržují. Je radost vidět, že „Zlaté české ručičky" mladých řemeslníků ještě existují.

Mnohokrát děkuji a přeji všem pohodové svátky a do nového roku spokojeně jedině s firmou MOKUSO."

A my si to bereme k srdci a jedeme dál! Za každých 15 000 m2 vymalujeme dalšímu seniorovi. Jestli se chcete přidat k našemu dobrodění, tak si u nás nechte vymalovat a darujte Malíře MOKUSO potřebným.

Za tým MOKUSO Petra

crossmenu