Potřebujete poradit?
Nezávazná poptávka

MOTÝLY JAKO MALOVANÉ!

Jsme u toho a jsme na to opravdu hrdí! Na to, že i MOKUSO může přispět k obnově této významné budovy. Už více než rok makají naši Malíři z MOKUSO s ostatními dodavateli na rekonstrukci vnitřních prostorů obchodního domu Máj.

Motyle

Kdo by neznal Máj

Obchodní dům Máj, historická perla na rohu Spálené ulice a Národní třídy v Praze, se po více než půl století dočkala své největší proměny. Tento architektonický skvost, postavený v letech 1972–1975, je nyní v závěrečné fázi rozsáhlé rekonstrukce, která začala v létě roku 2022 a má být dokončena již tento červen.

3M – MOKUSO Malíři v Máji

Od února 2023 pracuje náš tým Malířů na nátěrech vnitřních konstrukcí, kde dominují barvy bílá a černá. Na tomto projektu jsme vymalovali 35 000 m2 stěn a stropu bílou barvou a 19 000 m2 stěn a stropů černou barvou.

Barvy byly zvoleny tak, aby podtrhly čistotu a eleganci modernizovaného interiéru, zároveň respektují historický kontext budovy. Bílá a černá dodávají prostoru čistý a moderní vzhled. Ostatně celý interiér budovy je velmi atypický s mnoha moderními prvky.

V posledních týdnech před finišem jsme posílili náš tým na 12 malířů, kteří aplikují poslední vrstvy barev.

Detaily rekonstrukce

Rekonstrukce Máje je významným stavebním počinem v metropoli. Celkové náklady na přeměnu této kulturní památky se blíží čtyřem miliardám korun.

Exteriér budovy se blíží ke své konečné podobě, s fasádou, která kombinuje původní prvky s moderním designem. Už teď fasádu na rok zdobí Motýli z dílny výtvarníka Davida Černého. Ty budí velké emoce hlavně u památkářů. Za MOKUSO ale můžeme říct, že vypadají skvěle a lákají nejen Pražany, ale také turisty, kteří si je čile fotí a natáčí.

Uvnitř obchodního domu byla dokončena pokládka dlažeb a nyní probíhá instalace obchodních a gastronomických jednotek. Důležitým prvkem rekonstrukce jsou i technologické instalace včetně nově namontovaných autovýtahů a osmi moderních eskalátorů s prosklenými boky, které nahrazují původní strmé schodiště.

Projekt byl koncipován ve spolupráci s původními autory budovy a zahrnoval i podněty odborníků na památkovou péči a urbanismus. Finální koncept rekonstrukce pečlivě odráží historický vzhled kulturní památky, zahrnuje repliky fasád a barevnosti a zachovává původní charakter stavby, zároveň se ale proměňuje v plnohodnotné moderní centrum.

Chcete taky pomoci s malováním? Pošlete nám nezávaznou poptávku

Motyle 2

Nové prostory a funkce

V rámci nového konceptu Máje najdou návštěvníci supermarket, lékárny, drogerie, kosmetické obchody, kavárny, prodejny zmrzliny a vína a mnoho dalšího.

Architekti se zaměřili na vytvoření multifunkčních prostor, které uspokojí potřeby různých věkových skupin. Třetí a čtvrté podlaží budou sloužit jako zábavní prostor, páté podlaží bude vyhrazeno rodinám s dětmi a šesté poslouží vzdělávacím účelům s expozicemi o historii Prahy.

My jsme Malíři

V červnu 2024 proběhne slavnostní otevření a my z MOKUSO na něm nemůžeme chybět. Jsme rádi, že jsme mohli přispět svou kapkou barvy na takto fascinující rekonstrukci historické budovy.

Každopádně neustále platí, že pro nás žádný prostor není ani moc malý, ani moc velký. Potřebujete vymalovat? Určitě se nám ozvěte. Malujeme garsonky, byty, domy, zdravotnická zařízení a když na to přijde, tak i Máj. 😀

Chcete taky pomoci s malováním? Pošlete nám nezávaznou poptávku

 

Petra z MOKUSO

crossmenu